TURYSTYKA INDYWIDUALNA 4X4

WYPRAWY W KOLUMNIE AUT Z PRZEWODNIKIEM

Wyjazdy kolumną z przewodnikiem PTTK (instruktorem) są autorską propozycją przygody w terenie, której trasy i towarzyszące treści regionalne wykraczają poza ofertę „Przewodnika 4×4 Bałtów i okolice”. Każda z zamykających się w 5-6 godz. objazdu tras koncentruje się na jednym z kilku krajoznawczych tematów. Prowadzona przez radio CB opowieść, uzupełniona o bezpośredni (dosłownie!) kontakt z obiektami dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, pozwala zrozumieć procesy i zdarzenia, których efektem jest obecny kształt regionu i jego walory turystyczne. W trakcie przejazdu oferujemy gorący posiłek na łonie natury z niebanalnymi krajobrazami aż po horyzont.

Trasy tematyczne z przewodnikiem

Krzemiennym szlakiem

Wyprawa poprowadzona Przedgórzem Iłżeckim i Doliną Kamiennej służy wyjaśnieniu genezy występowania pasa krzemienionośnego w regionie oraz warunków do jego odnalezienia przez człowieka i późniejszej eksploatacji, która skutkowała powstaniem unikalnej w skali światowej kopalni przemienia pasiastego w Krzemionkach, która wraz z okolicznymi polami górniczymi została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie wyjazdu odwiedzimy m.in. kamieniołomy, rejon występowania lejków krasowych i prahistoryczne pole górnicze, łącząc off-roadową przygodę z edukacją poświęconą krzemieniowi, który ze względu na możliwość tworzenia ostrych, tnących krawędzi, był najcenniejszym surowcem cywilizacji przez 90% czasu jej rozwoju.

Od dymarek do Staszica

Objazd Środkowego Dorzecza Kamiennej poświęcony historii wytopu żelaza począwszy od czasów wpływów rzymskich, kiedy u stóp Gór Świętokrzyskich dymiły dymarki aż po I poł. XIX w. i czasy Staropolskiego Okręgu Przemysłowego, gdy za sprawą koncepcji Stanisława Staszica Kamienna stała się osią, wzdłuż której powstały nowoczesne zakłady metalurgiczne. Aby to unaocznić pojedziemy tam, gdzie zachowały się ślady dawnych wyrobisk kopalni rudy żelaza, układów wodnych czy ruin budowli z niezwykłymi pozostałościami po walcowni w Nietulisku Dużym czy hucie w Bodzechowie.  

Dwory ziemiańskie Wyżyny Waśniowskiej

Trudno o rejon, który gromadziłby więcej pozostałości po dworach ziemiańskich aniżeli żyzny płat lessowy Wyżyny Waśniowskiej. W Boksycach, Chocimowie, Czajęcicach, Garbaczu, Grzegorzowicach, Kosowicach, Kuninie, Mirogonowicach, Nagorzycach, Szwarszowicach czy Wronowie, zachowały się dwory bądź założenia parkowe, które same w sobie są historią regionu obfitującą w niezwykłe wydarzenia i przywołujące wyjątkowe postaci. Do wszystkich wymienionych dotrzemy w miarę możliwości unikając nawierzchni asfaltowych, by poza „dworską” aurą cieszyć się także właściwościami terenówek.

WYPRAWY INDYWIDUALNE Z INSTRUKTOREM

W wyprawach mogą wziąć udział również osoby zainteresowane off-roadem, a jeszcze nie posiadające własnego auta terenowego. Zapewniamy bardzo atrakcyjny i całkowicie bezpieczny, przejazd terenowy wygodną terenówką z doświadczonym kierowcą. Przejazd wynajętym autem z napędem 4×4 jest okazją, by posmakować z pozycji pasażera „wymagającej” jazdy w terenie oraz uzyskać na gorąco podstawowe informacje dotyczące specyfiki aut terenowych, techniki pokonywania przeszkód terenowych, różnorodnego podłoża a także podstawowe informacje na temat walorów najbliższego otoczenia malowniczego przełomu Kamiennej w Bałtowie.     

WERSJA I WYPRAWA 4X4 AUTEM Z NASZEJ WYPOŻYCZALNI Z INSTRUKTOREM

Oferta skierowana do osób, które nie posiadają auta terenowego ale chcą posmakować off-roadowej przygody!

Oferta obejmuje:

  • przygotowanie auta do jazdy
  • jazda pod opieką instruktora:  instruktaż i nauka jazdy w terenie
  • przygotowanie trasy

Cena:

Max 6 osób + instruktor
1 godz. – 350 zł
2 godz. – 650 zł
3 godz. – 950 zł
4 godz. – 1250 zł

+ opcja dodatkowa: ognisko (bigos, piwo, kiełbasa, pieczywo, kawa/herbata) – 60 zł/os.

WERSJA II WYPRAWA 4X4 WŁASNYM TERENOWYM Z INSTRUKTOREM

Masz auto terenowe i chcesz nauczyć się jak bezpiecznie wykorzystywać jego możliwości w trudnym terenie? Ta oferta jest dla Ciebie. Skorzystaj z porad naszego instruktora i przeżyj off-roadową przygodę.

Oferta obejmuje:

  • opieka instruktora: instruktaż i nauka jazdy w terenie
  • przygotowanie trasy

Cena:

1 godz. – 150 zł
2 godz. – 280 zł
3 godz. – 420 zł
4 godz. – 550 zł
6 godz. – 800 zł

Opcja dodatkowa: ognisko (bigos, piwo, kiełbasa, pieczywo, kawa/herbata) – 60 zł/os.

WERSJA III OFF-ROADOWY WEEKEND  

Oferta obejmuje:

  • wyprawa off-road – 6 godz. z instruktorem autem Bałtów 4×4
  • przygotowanie auta do wyprawy
  • nocleg z śniadaniem „Zajazd Przystocze” lub „Ranczo w Dolinie”
  • „Przewodnik 4X4  Bałtów i okolice” 

Cena dla dwóch osób (kierowca + pilot): 1350 zł