WYPRAWY 4X4 Z INSTRUKTOREM

Organizujemy wyprawy w dwóch wersjach.

 • Możesz umówić się z nami na indywidualną wyprawę autem z naszej wypożyczalni w asyście instruktora, który jest tylko dla Ciebie i do Twojej dyspozycji.
 • Możesz wziąć udział wyprawie w kolumnie aut. Kolumnę prowadzi i zamyka nasz instruktor kontaktując się z uczestnikami przez CB radio.

WYPRAWY INDYWIDUALNE Z INSTRUKTOREM

Dla kogo wyprawy z instruktorem?

Ten rodzaj wypraw skierowany jest głównie do osób zainteresowanych off-roadem, ale nie posiadających jeszcze własnego auta terenowego oraz do wszystkich tych, którzy lubią wyzwania i zdrowy zastrzyk adrenaliny!

Co zapewniamy?

Zapewniamy bardzo atrakcyjny i całkowicie bezpieczny, przejazd wygodną terenówką z doświadczonym kierowcą. Przejazd autem z napędem 4×4 jest okazją, by posmakować „wymagającej” jazdy w terenie z pozycji kierowcy lub pasażera – wszystko zależy od Ciebie!

Podczas przejazdu „na gorąco” będziesz otrzymywać fachowe informacje dotyczące specyfiki jazdy autem terenowym, techniki pokonywania stromych zjazdów czy podjazdów, sposobów radzenia sobie z przejazdem po różnorodnym podłożu – błocie, piachu i przez wodę.

Przy nasz instruktor, który jest jednocześnie przewodnikiem PTTK wprowadzi cię w barwną historię regionu i opowie o wielu znakomitych postaciach związanych z przełomem rzeki Kamiennej.

Cennik wypraw

Poniżej przedstawiamy szczegóły wypraw w zależności od wybranej opcji:

 • wersja I to przejazd z instruktorem autem z naszej wypożyczalni,
 • wersja II to przejazd Twoim autem w asyście naszego instruktora,
 • wersja III to propozycja off-roadowego weekendu w Bałtowie!

Sprawdź i wybierz najlepszą wersję dla Ciebie.
Pamiętaj, że do auta możesz zabrać swoich przyjaciół lub rodzinę!

WERSJA I WYPRAWA 4X4 AUTEM Z NASZEJ WYPOŻYCZALNI Z INSTRUKTOREM /dla początkujących/

Oferta skierowana zarówno do osób początkujących jak i tych już wkręconych w off-road, które nie posiadają swojego auta terenowego. Posmakuj off-roadowej przygody i otrzymaj podstawową wiedzę z zakresu poruszania się w wymagającym terenie autem 4×4!

Podczas wyprawy możesz pod okiem instruktora spróbować swoich sił za kierownicą auta terenowego. Jeśli wolisz pozostać w roli pasażera nasz instruktor wykorzystując w pełni możliwości auta i terenu sprawi, że ta wyprawa pozostanie niezapomniana.

Oferta obejmuje:

 • przygotowanie auta do jazdy
 • jazda pod opieką instruktora:  instruktaż i nauka jazdy w terenie
 • przygotowanie trasy

Cena:

Max 6 osób + instruktor
1 godzina – 399 zł
2 godziny – 749 zł
3 godziny – 1049 zł

+ opcja dodatkowa: ognisko (bigos, piwo, kiełbasa, pieczywo, kawa/herbata) – 60 zł/os.

KONTAKT
tel. 41 310 10 13
tel. 533 979 221
info@baltow4x4.pl

WERSJA II WYPRAWA 4X4 WŁASNYM TERENOWYM Z INSTRUKTOREM

Masz auto terenowe i chcesz nauczyć się jak bezpiecznie wykorzystywać jego możliwości w trudnym terenie? Ta oferta jest dla Ciebie. Skorzystaj z porad naszego instruktora i przeżyj off-roadową przygodę.

Oferta obejmuje:

 • opieka instruktora: instruktaż i nauka jazdy w terenie
 • przygotowanie trasy

Cena:

1 godz. – 169 zł
2 godz. – 319 zł
3 godz. – 479 zł
4 godz. – 629 zł
6 godz. – 919 zł

Opcja dodatkowa: ognisko (bigos, piwo, kiełbasa, pieczywo, kawa/herbata) – 60 zł/os.

KONTAKT
tel. 41 310 10 13
tel. 533 979 221
info@baltow4x4.pl

WERSJA III OFF-ROADOWY WEEKEND /auto z wypożyczalni + instruktor/

Oferta obejmuje:

 • wyprawa off-road – 6 godz. z instruktorem autem Bałtów 4×4
  1 dzień (3 godz.)
  2 dzień (3 godz.)
  Wyprawa z instruktorem autem z naszej wypożyczalni – informacje na temat parametrów terenowych aut, instrukcja poruszania się w wymagającym terenie – błoto, piasek, woda, głębokie koleiny, strome zjazdy i podjazdy. Samodzielna jazda w terenie pod okiem instruktora.
 • przygotowanie auta do wyprawy
 • 1 nocleg z śniadaniem „Zajazd Przystocze” lub „Ranczo w Dolinie”

Cena dla dwóch osób (kierowca + pilot): 2099 zł

KONTAKT
tel. 41 310 10 13
tel. 533 979 221
info@baltow4x4.pl

WYPRAWY W KOLUMNIE AUT Z PRZEWODNIKIEM

Wyjazdy kolumną z przewodnikiem PTTK (instruktorem) są autorską propozycją przygody w terenie, której trasy i towarzyszące treści regionalne wykraczają poza ofertę „Przewodnika 4×4 Bałtów i okolice”. Każda z zamykających się w 5-6 godz. objazdu tras koncentruje się na jednym z kilku krajoznawczych tematów. Prowadzona przez radio CB opowieść, uzupełniona o bezpośredni (dosłownie!) kontakt z obiektami dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, pozwala zrozumieć procesy i zdarzenia, których efektem jest obecny kształt regionu i jego walory turystyczne. W trakcie przejazdu oferujemy gorący posiłek na łonie natury z niebanalnymi krajobrazami aż po horyzont.

Przykładowe trasy

Krzemiennym szlakiem

Wyprawa poprowadzona Przedgórzem Iłżeckim i Doliną Kamiennej służy wyjaśnieniu genezy występowania pasa krzemienionośnego w regionie oraz warunków do jego odnalezienia przez człowieka i późniejszej eksploatacji, która skutkowała powstaniem unikalnej w skali światowej kopalni przemienia pasiastego w Krzemionkach, która wraz z okolicznymi polami górniczymi została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie wyjazdu odwiedzimy m.in. kamieniołomy, rejon występowania lejków krasowych i prahistoryczne pole górnicze, łącząc off-roadową przygodę z edukacją poświęconą krzemieniowi, który ze względu na możliwość tworzenia ostrych, tnących krawędzi, był najcenniejszym surowcem cywilizacji przez 90% czasu jej rozwoju.

Od dymarek do Staszica

Objazd Środkowego Dorzecza Kamiennej poświęcony historii wytopu żelaza począwszy od czasów wpływów rzymskich, kiedy u stóp Gór Świętokrzyskich dymiły dymarki aż po I poł. XIX w. i czasy Staropolskiego Okręgu Przemysłowego, gdy za sprawą koncepcji Stanisława Staszica Kamienna stała się osią, wzdłuż której powstały nowoczesne zakłady metalurgiczne. Aby to unaocznić pojedziemy tam, gdzie zachowały się ślady dawnych wyrobisk kopalni rudy żelaza, układów wodnych czy ruin budowli z niezwykłymi pozostałościami po walcowni w Nietulisku Dużym czy hucie w Bodzechowie.  

Dwory ziemiańskie Wyżyny Waśniowskiej

Trudno o rejon, który gromadziłby więcej pozostałości po dworach ziemiańskich aniżeli żyzny płat lessowy Wyżyny Waśniowskiej. W Boksycach, Chocimowie, Czajęcicach, Garbaczu, Grzegorzowicach, Kosowicach, Kuninie, Mirogonowicach, Nagorzycach, Szwarszowicach czy Wronowie, zachowały się dwory bądź założenia parkowe, które same w sobie są historią regionu obfitującą w niezwykłe wydarzenia i przywołujące wyjątkowe postaci. Do wszystkich wymienionych dotrzemy w miarę możliwości unikając nawierzchni asfaltowych, by poza „dworską” aurą cieszyć się także właściwościami terenówek.

KALENDARZ WYPRAW 4X4

Sprawdź nasz KALENDARZ WYPRAW

Black November – 50% taniej
Wielkie promocje! Odwiedź sklep bałtowskich bezdroży, bluzy, koszulki aż do 50% taniej. Jeśli marzysz o …
Jesienna Edycja Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch Family- zapraszamy na fotorelację.
Kolejna edycja Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch Family za nami. Po raz kolejny pokazaliście, że miłości …
Ruszyły zapisy na BBDW Family — edycja jesienna
Pierwsza jesienna edycja Bałtowskich Bezdroży Dragon Winch Family 2022! Czy wy też czekaliście na ten …
Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch Family – edycja jesienna
Kochani off-roadowcy, Ogłaszamy termin pierwszej edycji jesiennej rajdu Bałtowskie Bezdroża Dragon Winch Family. Rezerwujcie daty w kalendarzach od …